نتایج جستجو برای عبارت :

سوره بقره - نماز1

آیات قرآن که دلالت بر وجوب نماز می کنند ، بسیارند که به بعضی از آنها اشاره می کنیم

1)سوره بقره ، آیه 110 
2)سوره بقره، آیه 238 
3)سوره نساء، آیه 103
4)سوره یونس، آیه 87
5)سوره اسراء، آیه 78
6)سوره طه، آیه 14
7)سوره مؤمنون، آیه 9
8)سوره انبیاء، آیه 73
9)سوره نور، آیه 56.
10)سوره روم، آیه 3

برای دانلود فایل صوتی از سخنرانی استاد پناهیان به ادامه مطلب بروید...
ادامه مطلب
                               یا رب بعز عزتک و القهر بلطفک و الرحمة

بسم الله الرحمن الرحیم

1= سوره الفاتحه

2= آیه یک تا 5 سوره البقره

3= آیه 102 سوره بقره

4= آیه 163 و 164 سوره البقره

5= آیه 255 البقره

6= آیه 285 و286 سوره البقره

7= آیه 18  و19 سوره آل عمران

8= آیه 54 تا 56 سوره الاعراف

9= آیه 117 ال 122 سوره الاعراف را هفت مرتبه وبعد سی بار بگو: القی السحره الساجدین

10= آیه 81 و 82 سوره یونس وبعد هفتاد بار بگو: ان الله سیبطله

11= آیه 60 سوره طه

12= آیه 115 تا
 آیات قرآن که دلالت بر وجوب نماز می کنند ، بسیارند که به بعضی از آنها اشاره می کنیم

1)سوره بقره ، آیه 110 
2)سوره بقره، آیه 238 
3)سوره نساء، آیه 103
4)سوره یونس، آیه 87
5)سوره اسراء، آیه 78
6)سوره طه، آیه 14
7)سوره مؤمنون، آیه 9
8)سوره انبیاء، آیه 73
9)سوره نور، آیه 56.
10)سوره روم، آیه 3

ادامه مطلب
سوره‌ی بقره
اشاره
این سوره همه‌اش مدنی است جز یک آیه و آن «وَ اتَّقُوا یَوْماً تُرْجَعُونَ فِیهِ إِلَی اللّٰهِ» (بترسید از روزی که همه به سوی خدا باز می‌گردید) که در منی، سال حجةالوداع نازل شد.
عدد آیاتش دویست و هشتاد و شش است بنا بر عدد کوفی که از علی علیه‌السلام نقل شده است و دویست و هشتاد و هفت بنا بر عدد بصری و دویست و هشتاد و پنج در عدد حجازی و دویست و هشتاد و چهار بنا بر عدد شامی (که از ذکر موارد اختلاف آن‌ها در این‌جا صرف نظر کرده و بیا
 آیات قرآن که دلالت بر وجوب نماز می کنند ، بسیارند که به بعضی از آنها اشاره می کنیم:
1)سوره بقره ، آیه 110 
2)سوره بقره، آیه 238 
3)سوره نساء، آیه 103
4)سوره یونس، آیه 87
5)سوره اسراء، آیه 78
6)سوره طه، آیه 14
7)سوره مؤمنون، آیه 9
8)سوره انبیاء، آیه 73
9)سوره نور، آیه 56.
10)سوره روم، آیه 3
ادامه مطلب
الَّذِینَ یُنفِقُونَ أَمْوَالَهُم بِاللَّیْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلَانِیَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ

آنها که اموال خود را، شب و روز، پنهان و آشکار، انفاق می‌کنند، مزدشان نزد پروردگارشان است؛ نه ترسی بر آنهاست، و نه غمگین می‌شوند.

تفسیر صوتی آیه 274 سوره بقره از استاد قرائتی
جدول زیر محل های اسامی گیاهان و هر آنچه را که ارتباطی به گیاهان در
قرآن کریم دارد، نشان می دهد:

نام سوره

شماره
آیه

نام گیاهان و آنچه
بدان ها مربوط است

ابتدای آیه و بخش هایی از آن

بقره

22

ثمرات

«الذی جعل لکم... فاخرج به من الثمرات رزقا»

بقره

25

ثمرة

«و بشر الذین آمنوا... کلما رزقوا منها من ثمرة رزقا»

بقره

35

شجرة

«و قلنا یا آدم اسکن... و لاتقربا هذه الشجرة»

ب
نویسنده : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
آیة الکرسى ، نام آیه ۲۵۵ سوره بقره که دو یا سه آیه بعدی از سوره بقره را نیز شامل می‌شود. و شأن عظیمی در کتاب قرآن دارد. 
بهترست از محسنات آن نگویم چون برای هر حاجت و کار نیک و بیماری و غیره نافع و نافذ است و بر خواندن آن بسیار سفارش شده‌است. 
ادامه مطلب
الَّذِینَ یُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ ثُمَّ لَا یُتْبِعُونَ مَا أَنفَقُوا مَنًّا وَلَا أَذًى لَّهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ
کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می‌کنند، سپس به دنبال انفاقی که کرده‌اند، منت نمی‌گذارند و آزاری نمی‌رسانند، پاداش آنها نزد پروردگارشان (محفوظ) است؛ و نه ترسی دارند، و نه غمگین می‌شوند.

تفسیر صوتی آیه 262 سوره بقره از استاد قرائتی
بسم الله الرحمن الرحیم
سوره بقره کوهان قران است هر بار که در خانه خوانده شود شیطان تا سه روز به آن خانه وارد نشود ساحران به این سوره راه نیابند در جنگ خواننده این سوره امیر است در قیامت این سوره چتری شود بر سر شخص و از تابش آتش اورا نگه دارد خواننده این سوره در دنیا ارجمد و در آخرت سر بلند باشد اگر این سوره را به چشم خورده یا مصروع یا ترسیده یا فقیر یا دردناک آویزند از آن عبوب خلاص شود
الله ده چیز را دوست دارد و خود به آن مبادرت نموده
1. حمد را دوس
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را تلاوت کند اورا ده حسنه باشد بعدد هرکه تصدیق نوح وهود و شعیب وصالح و ابراهیم وعیسی ومحمد و تکذیب  کنندگان آنها  است
الله هفت سوره بقره و آل عمران و نساء ومائده و انعام و اعراف وانفال را به جای تورات و سوره طه و طواسین بجای زبور آورده است هرکه طواسین یعنی سه سوره شعرا و نمل قصص را بخواند از اولیا الله می باشد و درجوار و پناه او جا گیرد ودر دنیا هرگز به او درویشی نرسد و چندان نعمت جلیلی به او دهند که فوق رض
خرید ادامه تشریح و توضیح آیات سوره بقره آیات 10 تا 110 سوره بقره:

با مطالعه  مطالب قبلی در صورتی که مطلوب و مورد علاقه شما می باشد . می توانید اقدام به خرید نمایید.
هدف من توضیح قوانین و موضوعات مهم است که به روند زندگی شخصی خود ما کمک می کند و آشنایی بیشتر با این کتاب که چقدر آموزنده و راهگشا است و با هر بار دقت و خواندن بیشتر و توجه به ترجمه ها بیشتر در مسیر خداوند قرار می گیریم و مایه هدایتمان و سعادتمان هم در دنیا و هم در آخرت است.علاوه بر مطا
خرید ادامه تشریح و توضیح آیات سوره بقره آیات 10 تا 90 سوره بقره:

با مطالعه  مطالب قبلی در صورتی که مطلوب و مورد علاقه شما می باشد . می توانید اقدام به خرید نمایید.
هدف من توضیح قوانین و موضوعات مهم است که به روند زندگی شخصی خود ما کمک می کند و آشنایی بیشتر با این کتاب که چقدر آموزنده و راهگشا است و با هر بار دقت و خواندن بیشتر و توجه به ترجمه ها بیشتر در مسیر خداوند قرار می گیریم و مایه هدایتمان و سعادتمان هم در دنیا و هم در آخرت است.علاوه بر مطال
نام سوره: بقره
معنی نام سوره: گاو ماده
شماره سوره: 2
تعداد کل آیات سوره: 286 آیه
آیات مشهور:
آیه 30، آیه خلافت انسان
آیه 102، آیه سحر
آیه 106، آیه نسخ
آیه 117، آیه بدیع
آیه 124، آیه ابراهیم
آیه 156، آیه استرجاع
آیه 186، آیه استجابت دعا
آیه 207، آیه شراء
آیه 255، آیه الکرسی
آیه 256، آیه عدم اکراه از دین
آیه 285، آیه آمن الرسول
کلمه نماز در معنی فارسی سوره بقره به ترجمه دکتر الهی قمشه ای به نقل از سایت پارس قرآن:

آیه شماره 3:
"آن کسانی که به جهان غیب ایمان آرند و نماز ب
و مبادا با انکسقطع رحم کند رفاقت کنی که من اودا در سه جای قران ملعون  یافتم یکجا خدای عزوحجل فرمایید پس ایاامید واربدکه هرگاه بسرپرستی کاری گمارده شوید فساد در زمین نکنید وقطع رحم کنیم ایشانند که خداوند لعنتشان کرده پس  کرشان  کرد و کور ساخت  دیدگانشان را سوره محمد ص ایه 2 سوره 23 و نبز در جای دیگر فرماید وانانکه بشکنند پیمان خدارا پس از بستن ان و میبرند  انچه را که خدا فرموده پیوند  شود  و فساد کنند در زمین انها را است لعنت و برای ایشان است ب
یک آیه از سوره بقره با صدای استاد منشاوی که جز محافل مسجد الاقصی در دهه 60 هست.
وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ ۖ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ
إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْیَسْتَجِیبُوا لِی وَلْیُؤْمِنُوا بِی
لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ(186)و چون بندگان من (از دوری و نزدیکی) من از تو پرسند، (بدانند که) من به آنها
نزدیکم، هرگاه کسی مرا خواند دعای او را اجابت کنم. پس باید دعوت مرا (و پیغمبران
مرا) بپذیرند و به من بگروند، باشد که (به سعادت) ر
یک آیه از سوره بقره با صدای استاد عبدالباسط که مربوط به ختم مجود اول (ختم الارباع) هست. به نظرم جنس دعا برای سلامتی آدما با توجه به سن و سالشون فرق داره. هر چی سن کمتر باشه، فکر آدم بیشتر درگیر میشه و در نتیجه بیشتر، دوست داره از ته دل دعا کنه... 
لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ(186)و چون بندگان من (از دوری و نزدیکی
بسم الله الرحمن الرحیم. 
هرکه این سوره را بخواند رسول الله شفیع وی شود . نام های این سوره عبارتند از توبه . برائت .فاضحه. مخزیه.مشقشقه.سوره العذاب . مبعثه. مشرده. مثیره .حافه.منکله.مدمه.منفره .بحث 
اگر این سوره را همراه دارند از دزد و سوختن ایمن شود .ثواب قرائت این سوره مثل انفال است .
یک آیه از سوره بقره با صدای استاد عبدالباسط که به تازگی منتشر شده و احتمالا مربوط به اواهر دهه هفتاد هست.
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَنفِقُوا مِمَّا رَزَقْنَاکُم مِّن قَبْلِ أَن
یَأْتِیَ یَوْمٌ لَّا بَیْعٌ فِیهِ وَلَا خُلَّةٌ وَلَا شَفَاعَةٌ ۗ وَالْکَافِرُونَ
هُمُ الظَّالِمُونَ (254)ای اهل ایمان، از آنچه روزی شما کردیم انفاق کنید پیش از آنکه بیاید روزی که نه کسی
(برای آسایش خود) چیزی تواند خرید و نه دوستی و شفاعتی به کار آید، و کافر
یک آیه از سوره بقره از تلویزیون قطر  با صدای استاد عبدالباسط که به تازگی منتشر شده و احتمالا مربوط به اواخر دهه هفتاد هست.
یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَنفِقُوا مِمَّا رَزَقْنَاکُم مِّن قَبْلِ أَن
یَأْتِیَ یَوْمٌ لَّا بَیْعٌ فِیهِ وَلَا خُلَّةٌ وَلَا شَفَاعَةٌ ۗ وَالْکَافِرُونَ
هُمُ الظَّالِمُونَ (254)ای اهل ایمان، از آنچه روزی شما کردیم انفاق کنید پیش از آنکه بیاید روزی که نه کسی
(برای آسایش خود) چیزی تواند خرید و نه دوستی و شفاعتی
بکل آیة
همه حجة ؤ معجزاتا
ما تبعوا قبلتک
اۊشؤن دیم ها تی قبله نکنن
ما بعضهم بتابع قبلة بعض
یهۊدی ؤ نصاری کس کسی قبلا دیم هانکنن
⚡️ گیلکی بعد از فارسی دری، دومین زبان مکتوب نو ایرانی است.
تصویر: تفسیر قرآن به زبان گیلکی آیه ۱۴۵ سوره بقره - نسخه کتابت شده به دست احمد بن سلار کینارودی برای نورالله بن علی اشکوری قرن نهم
✍ فرهنگ ، سیداسماعیل
پاسخ سوالات درسهایی از قرآن ۹۸.۸.۹
-1 ﺑﻬﺘﺮﻦ ﺩﻦ ﻭ ﺁﻦ ﺑﺎﺪ ﺪﺍﻡ ﻭ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﺍ ﺑﺎﺷﺪ؟
1 ‏) ﻋﻘﻼﻧ ﺑﻮﺩﻥ
2 ‏) ﻓﻄﺮ ﺑﻮﺩﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
-2 ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺁﻪ 23 ﺳﻮﺭﻩ ﺍﺳﺮﺍﺀ، ﻧﺤﻮﻩ ﺳﺨﻦ ﻔﺘﻦ ﺑﺎ ﻭﺍﻟﺪﻦ، ﺑﺎﺪ ﻮﻧﻪ ﺑﺎﺷﺪ؟
1 ‏) ﺳﺨﻦ، ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﺗﺮﻢ ﺁﻧﺎﻥ
2 ‏) ﺳﺨﻦ ﻧﺮﻡ ﻭ ﺁﺭﺍﻡ
3 ‏) ﺳﺨﻦ ﻧﻮ ﻭ ﻣﻌﺮﻭﻑ
-3 ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻪ ﺎﺭ، ﺑﺮ ﺍﺭﺯﺵ ﻧﻤﺎﺯ ﺩﺭ ﻧﺰﺩ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ، ﺑﺶ ﺍﺯ ﺎﺭﻫﺎ ﺩﺮ ﻣﺍﻓﺰﺍﺪ؟
1 ‏) ﻋﻄﺮ ﺯﺩﻥ
2 ‏) ﻣﺴﻮﺍ ﺯﺩﻥ
3 ‏) ﺷﺎﻧﻪ
1 ‏) ﻋﻘﻼﻧ ﺑﻮﺩﻥ
2 ‏) ﻓﻄﺮ ﺑﻮﺩﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ ❤
1 ‏) ﺳﺨﻦ، ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﺗﺮﻢ ﺁﻧﺎﻥ❤
2 ‏) ﺳﺨﻦ ﻧﺮﻡ ﻭ ﺁﺭﺍﻡ
3 ‏) ﺳﺨﻦ ﻧﻮ ﻭ ﻣﻌﺮﻭﻑ
1 ‏) ﻋﻄﺮ ﺯﺩﻥ
2 ‏) ﻣﺴﻮﺍ ﺯﺩﻥ❤
3 ‏) ﺷ
به جهت درخواست طلاب و اساتید محترم شرکت کننده در کارگاه های مهارت بیان تفسیر، ان شاء الله در تابستان امسال، مطالبی را پیرامون مهارتهای بیان تفسیر خدمتتان ارائه خواهیم کرد.
مطالبی پیرامون
ـ شناسه سوره ها شامل:
       ـ نام سوره و وجه تسمیه
       ـ مکی ومدنی بودن سوره
      ـ جایگاه سوره در ترتیب نزول
      ـ جایگاه سوره در مصحف
     ـ تعداد آیات سوره
ـ توصیف  سوره
    ـ مقصود (غرض) سوره
    ـ محتوای اجمالی سوره
    ـ ارتباط سوره ها
    ـ گام های تحول
یک آیه از سوره بقره با صدای استاد عبدالباسط که مربوط به ختم مجود اول (ختم الارباع) هست. به نظرم جنس دعا برای سلامتی آدما با توجه به سن و سالشون فرق داره. هر چی سن کمتر باشه، فکر آدم بیشتر درگیر میشه و در نتیجه بیشتر، دوست داره از ته دل دعا کنه... 
لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ(186)و چون بندگان من (از دوری و نزدیکی
به جهت درخواست طلاب و اساتید محترم شرکت کننده در کارگاه های مهارت بیان تفسیر، ان شاء الله به مرور مطالبی را پیرامون مهارتهای بیان تفسیر خدمتتان ارائه خواهیم کرد. این مطالب را در موضوع مهارت های بیان تفسیر ملاحظه بفرمایید.
مطالبی پیرامون
ـ شناسه سوره ها شامل:
       ـ نام سوره و وجه تسمیه
       ـ مکی ومدنی بودن سوره
      ـ جایگاه سوره در ترتیب نزول
      ـ جایگاه سوره در مصحف
     ـ تعداد آیات سوره
ـ توصیف  سوره
    ـ مقصود (غرض) سوره
    ـ محتوای
یک آیه از سوره رحمن با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت قمر-رحمن-بلد-شمس-فاتحه-بقره هست که هفته پیش توسط آقای ابوالحسن الرضوانی منتشر شده و گفته شده از محافل دهه پنجاه مصر هست. بالاخره نسخه کامل مقطعی که در زیر می شنوید پیدا شد و و از این بابت خوشحال هستم. این مقطع حدود 8 سال پیش در منتدیات اول و در زمانی که تلاوت مریم منتشر شد، توجه ها رو به خودش جلب کرد چون گفته می شد که هر دو جز محافل اندونزی 1955 هستند. با این حال نسخه سوره مریم کامل بود ولی
یک آیه از سوره رحمن با صدای استاد عبدالباسط که بخشی از تلاوت قمر-رحمن-بلد-شمس-فاتحه-بقره هست که هفته پیش توسط آقای ابوالحسن الرضوانی منتشر شده و گفته شده از محافل دهه پنجاه مصر هست. بالاخره نسخه کامل مقطعی که در زیر می شنوید پیدا شد و و از این بابت خوشحال هستم. این مقطع حدود 8 سال پیش در منتدیات اول و در زمانی که تلاوت مریم منتشر شد، توجه ها رو به خودش جلب کرد چون گفته می شد که هر دو جز محافل اندونزی 1955 هستند. با این حال نسخه سوره مریم کامل بود ولی
1 ‏) ﻋﻘﻼﻧ ﺑﻮﺩﻥ
2 ‏) ﻓﻄﺮ ﺑﻮﺩﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ ❤
2 ‏) ﺳﺨﻦ ﻧﺮﻡ ﻭ ﺁﺭﺍﻡ
3 ‏) ﺳﺨﻦ ﻧﻮ ﻭ ﻣﻌﺮﻭﻑ
1 ‏) ﻋﻄﺮ ﺯﺩﻥ
2 ‏) ﻣﺴﻮﺍ ﺯﺩﻥ❤
3 ‏) ﺷ
1 ‏) ﻋﻘﻼﻧ ﺑﻮﺩﻥ
2 ‏) ﻓﻄﺮ ﺑﻮﺩﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ ❤
2 ‏) ﺳﺨﻦ ﻧﺮﻡ ﻭ ﺁﺭﺍﻡ
3 ‏) ﺳﺨﻦ ﻧﻮ ﻭ ﻣﻌﺮﻭﻑ
1 ‏) ﻋﻄﺮ ﺯﺩﻥ
2 ‏) ﻣﺴﻮﺍ ﺯﺩﻥ❤
3 ‏) ﺷ
✅ای کاش من خاک بودم.
"سوره مبارکه نبٲ آیه /40"
✅ای کاش پیشاپیش چیزی می فرستادم.
"سوره مبارکه فجر آیه /24"
✅ای کاش نامه مرا به دست من نداده بودند.
"سوره مبارکه حاقه آیه /25"
✅ای کاش فلان را دوست نمی گرفتم.
"سوره مبارکه فرقان آیه /28"
✅ای کاش خدا را اطاعت کرده بودیم و رسول را اطاعت کرده بودیم.
"سوره مبارکه احزاب آیه /66"
✅ای کاش راهی را که رسول در پیش گرفته بود ، در پیش گرفته بودم.
"سوره مبارکه فرقان آیه /27"
✅ای کاش ما نیز با آنها می بودیم و به کامیابی بزرگ دس
✅ای کاش من خاک بودم.
"سوره مبارکه نبٲ آیه /40"
✅ای کاش پیشاپیش چیزی می فرستادم.
"سوره مبارکه فجر آیه /24"
✅ای کاش نامه مرا به دست من نداده بودند.
"سوره مبارکه حاقه آیه /25"
✅ای کاش فلان را دوست نمی گرفتم.
"سوره مبارکه فرقان آیه /28"
✅ای کاش خدا را اطاعت کرده بودیم و رسول را اطاعت کرده بودیم.
"سوره مبارکه احزاب آیه /66"
✅ای کاش راهی را که رسول در پیش گرفته بود ، در پیش گرفته بودم.
"سوره مبارکه فرقان آیه /27"
✅ای کاش ما نیز با آنها می بودیم و به کامیابی بزرگ دس
یک آیه از سوره بقره به مناسبت ماه رمضان با صدای استاد عبدالباسط مربوط به استدیوهای سعودی و به عبارتی از قدیمی ترین صداهای موجود عبدالباسط. امسال هم منتظر باشیم ببینیم از آرشیو تلویزیون مصر چیزی پخش میشه یا نه... خیلی دوست دارم یک بار دیگه رمضانی مثل سال 1391 (2012) داشته باشم. اون موقع مرداد بود و من چقدر دلم تنگ شده براش...
... وَکُلُوا وَاشْرَبُوا حَتَّىٰ یَتَبَیَّنَ لَکُمُ الْخَیْطُ الْأَبْیَضُ مِنَ
الْخَیْطِ الْأَسْوَدِ مِنَ الْفَجْرِ ۖ ثُم
فاطمه خانوم اومده خونمون
واسه تمرین حفظ قران
ایه ۶۱ سوره بقره است...
بودنش واسه منم خوبه
مرور میکنم...
چند ماهه دیگه به سن تکلیف میرسه، اگه پولم برسه واسش یه چادر مشکی میخرم، خیلی دوست داره.
البته فکر کنم مامان باباش زودتر براش بخرند...
یک آیه از سوره بقره با صدای استاد کامل یوسف بهتیمی که مربوط به تلاوتهای استدیویی است.
وَلَئِنْ أَتَیْتَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ بِکُلِّ آیَةٍ مَّا تَبِعُوا
قِبْلَتَکَ ۚ
وَمَا أَنتَ بِتَابِعٍ قِبْلَتَهُمْ ۚ وَمَا بَعْضُهُم بِتَابِعٍ قِبْلَةَ
بَعْضٍ ۚ
وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم مِّن بَعْدِ مَا جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ ۙ إِنَّکَ إِذًا
لَّمِنَ الظَّالِمِینَ(145)و تو (ای پیغمبر) اگر هر قسم معجزه برای اهل کتاب بیاوری پیرو قبل
۱.اگر زن از شوهرش باردار باشد،در این مدت،۴ ماه و۱۰ روزمعلوم شود،۲.این حب وعشق بین زن وشوهر دارای احترام وقداست استولذابرای حفظ واحترام به این عشق ،زن باید از ازدواج با دیگری در این مدت دوری کند،چرا که زن مثل کالای کم ارزشی نیستکه بلا فاصله بعد از مرگ شوهر دست بد ست بین مردان بگردد،۳.برای حفظ حیاء،حجاب وعفت ،خداوند به زنان دستور داده این مدت ۴/۱۰ ماه را عده نگه دارند.تفسیر المیزان،ج۲،ص۲۴۳،ذیل آیه،۲۳۴ سوره بقره.
قرآن دارای 6236 آیه است قرآن دارای 114 بسم الله الرحمن الرحیم است آیه 288 سوره بقره به آیه وام دادن نیز معروف است و بزرگترین آیه قران کوچکترین آیه قرآن « مدها متان » در سوره الرحمن است . بهترین شب در قرآن شب قدر است بهترین سوره قرآن « یس » است سوره « حمد » به مادر قرآن معروف است سوره فجر به سوره امام حسین (ع) معروف استسوره های اسراء حدید ، حشر ، صف ، جمعه ، نفابن ، واعلی به مسبحات مشهورند .  سوره قرآن مکی ، و 28 سوره مدنی استسوره « یس » به قلب قرآن مشهو
قرآن دارای 6236 آیه است قرآن دارای 114 بسم الله الرحمن الرحیم است آیه 288 سوره بقره به آیه وام دادن نیز معروف است و بزرگترین آیه قران کوچکترین آیه قرآن « مدها متان » در سوره الرحمن است . بهترین شب در قرآن شب قدر است بهترین سوره قرآن « یس » است سوره « حمد » به مادر قرآن معروف است سوره فجر به سوره امام حسین (ع) معروف استسوره های اسراء حدید ، حشر ، صف ، جمعه ، نفابن ، واعلی به مسبحات مشهورند .  سوره قرآن مکی ، و 28 سوره مدنی استسوره « یس » به قلب قرآن مشهو
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند فرشته ها بر او صلوات فرستند و توانگر باشد و این سوره ستاره تابانی است که درقیامت به صورت فرشته در آید و خواننده را شفاعت کند و به او دوپر دهند تا برصراط مثل پرنده پرواز کند هر آیه این سوره برات امانی از جسر جهنم باشد اگر بر درختی اویزند میوه خود دهد و اگر بر زن نا زا بیاوزیزند آبستن شود اگر بر جای درد ناک سه بار آیه  ربنا لا تزغ قلوبنا.... را بخواند شفا یابد
دو آیه مهم شهدالله وقل اللهم در این سوره اس
«٨٤»قُلْ‌ آمَنّا بِاللّهِ‌ وَ ما أُنْزِلَ‌ عَلَیْنا وَ ما أُنْزِلَ‌ عَلى‌ إِبْراهِیمَ‌ وَ إِسْماعِیلَ‌ وَ إِسْحاقَ‌ وَ یَعْقُوبَ‌ وَ الْأَسْباطِ‍‌ وَ ما أُوتِیَ‌ مُوسى‌ وَ عِیسى‌ وَ النَّبِیُّونَ‌ مِنْ‌ رَبِّهِمْ‌ لا نُفَرِّقُ‌ بَیْنَ‌ أَحَدٍ مِنْهُمْ‌ وَ نَحْنُ‌ لَهُ‌ مُسْلِمُونَ‌ بگو:به خدا و آنچه بر ما نازل شده و آنچه بر ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب و اسباط‍‌(پیامبران از نسل یعقوب)نازل گردیده و آنچه به موسى و ع
«٨٤»قُلْ‌ آمَنّا بِاللّهِ‌ وَ ما أُنْزِلَ‌ عَلَیْنا وَ ما أُنْزِلَ‌ عَلى‌ إِبْراهِیمَ‌ وَ إِسْماعِیلَ‌ وَ إِسْحاقَ‌ وَ یَعْقُوبَ‌ وَ الْأَسْباطِ‍‌ وَ ما أُوتِیَ‌ مُوسى‌ وَ عِیسى‌ وَ النَّبِیُّونَ‌ مِنْ‌ رَبِّهِمْ‌ لا نُفَرِّقُ‌ بَیْنَ‌ أَحَدٍ مِنْهُمْ‌ وَ نَحْنُ‌ لَهُ‌ مُسْلِمُونَ‌ بگو:به خدا و آنچه بر ما نازل شده و آنچه بر ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب و اسباط‍‌(پیامبران از نسل یعقوب)نازل گردیده و آنچه به موسى و ع
بر خود لازم دیدم مطلبی در راستای سانحه تلخ هواپیمای اوکراینی بگذارم....اما این مطلب نوشته من نیست و نویسنده آن نا مشخص است.

"اشتباهات انسانی" در آیات و روایات قرآن
  مورد اول: فرعونی که عده زیادی از نوزادان یهودی را عمدا کشته بود (۱)، به حضرت موسی (ع) که یک نفر را بدون قصد کشته بود (۲) میگفت: تو که آدم کشته ای، آمدی برای ارشاد و پیامبری؟! ایشان فرمود من اشتباها زدم (۳)، آیا کسی چون تو باید مرا سرزنش کند؟
  مورد دوم: یک روز در صدر اسلام، نیروهای مسلما
بسم الله الرحمن الرحیم
یا ابالفضل ادرکنی
در سنن کبری بیهقی جلد چهار
عبدالله بن عمر بن الخطاب می فرماید
هنگامی که  مردم و مرا در قبر گذاشتید و سنگ احد را قرار دادید
برایم سوره حمد و بقره بخوانید(من مضمون حدیث را نقل کردم)
در کتاب روح ابن جوزی هم در خصوص ثواب داشتن خواندن قرآن برای اموات مطلب داریم

سوالات مسابقه درسهایی از قرآن ۹۸.۷.۱۱

-1 ﺪﺍﻡ ﻋﺒﺎﺩﺕ، ﻣﻈﻬﺮ ﻭﺣﺪﺕ ﻫﻤﻪ ﺍﻗﺸﺎﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﺳﺖ؟1 ‏) ﻧﻤﺎﺯ2 ‏) ﺭﻭﺯﻩ3 ‏) ﺯﺎﺕ-2 ﻋﺒﺎﺭﺕ ﻗﺮﺁﻧ ‏« ﺑﻌﻀﻢ ﻣﻦ ﺑﻌﺾ ‏» ﺑﻪ ﻪ ﺍﻣﺮ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺩﺍﺭﺩ؟1 ‏) ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﺗﺒﻌﺾ2 ‏) ﻫﻤﺪﻟ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ3 ‏) ﺻﻠﻪ ﺭﺣﻢ-3 ﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﺯﺒﺎﻫﺎ ﺎﻩﺭﻭ ﺍﺭﺑﻌﻦ، ﺑﺎ ﺁﻪ 9 ﺳﻮﺭﻩ ﺣﺸﺮ ﻣﻄﺎﺑﻘﺖ ﺩﺍﺭﺩ؟1 ‏) ﺬﺮﺍ ﺍﺯ ﺯﺍﺋﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪﻫﺎ ﻭ ﺧﻤﻪﻫﺎ2 ‏) ﺑﺨﺸﺶ ﺑﻪ ﺩﺮﺍﻥ، ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺎﺯ ﺧﻮﺩ3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ

سوالات مسابقه درسهایی از قرآن ۹۸.۷.۱۱

-1 ﺪﺍﻡ ﻋﺒﺎﺩﺕ، ﻣﻈﻬﺮ ﻭﺣﺪﺕ ﻫﻤﻪ ﺍﻗﺸﺎﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﺳﺖ؟1 ‏) ﻧﻤﺎﺯ2 ‏) ﺭﻭﺯﻩ3 ‏) ﺯﺎﺕ-2 ﻋﺒﺎﺭﺕ ﻗﺮﺁﻧ ‏« ﺑﻌﻀﻢ ﻣﻦ ﺑﻌﺾ ‏» ﺑﻪ ﻪ ﺍﻣﺮ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺩﺍﺭﺩ؟1 ‏) ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﺗﺒﻌﺾ2 ‏) ﻫﻤﺪﻟ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ3 ‏) ﺻﻠﻪ ﺭﺣﻢ-3 ﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﺯﺒﺎﻫﺎ ﺎﻩﺭﻭ ﺍﺭﺑﻌﻦ، ﺑﺎ ﺁﻪ 9 ﺳﻮﺭﻩ ﺣﺸﺮ ﻣﻄﺎﺑﻘﺖ ﺩﺍﺭﺩ؟1 ‏) ﺬﺮﺍ ﺍﺯ ﺯﺍﺋﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪﻫﺎ ﻭ ﺧﻤﻪﻫﺎ2 ‏) ﺑﺨﺸﺶ ﺑﻪ ﺩﺮﺍﻥ، ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺎﺯ ﺧﻮﺩ3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
اهل سقیفه تمام صحابه پیامبر را واجب احترام و تکریم و مانند ستاره ای میدانند که راه نجات را نشان میدهد
آیات هشتم تا بیستم سوره بقره در مورد نفاق است نه کفر،
این آیات مربوط به نفاق کدام یک از صحابه پیامبر میباشد؟
وقتی این آیات در خصوص صحابه نازل شده است بدون شک همه صحابه قابل پیروی و همه آنها مورد رضایت خداوند نیستند...
برخلاف نظر اهل سقیفه که همه صحابه را قابل پیروی و همه را مورد رضایت خ
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند از دین وقرض دنیا رها شود این سوره هفتاد نوع بلا که خوارترین آنها جنون و جذام و برص است را رفع می کند هرکه بخواند در بهشت عدن که وسط بهشت است ساکن شود وبه او مزد کسی را دهند که در وقت مرگ وصیت نیکو کرده است هرکه این سوره را در دیوار باغ نهد میوه آن زیاد شود و ا گر در منزل خصم قرار دهند جماعتشا ن متفرق شود
«در دین هیچ اجباری نیست. هدایت از گمراهی مشخص شده است.»
قرآن کریم- سوره‌ی بقره- آیه‌ی ۲۵۶
می‌گویند: «تقدس‌زدایی از امر مقدس و فروریختن هر آنچه مقدس است، جوهر مدرنیته است.» اما به نظر من هدف غایی جهان مقدس شدن همه‌ی انسانهاست و این جاست که راه‌ها به سوی دو مقصد با صدو هشتاد درجه تفاوت از هم جدا می‌شود.راهی به سوی نور و راهی به سوی تاریکی...
«خدا یاور مومنان است. ایشان را از تاریکیها به روشنی می‌برد. ولی آنان که کافر شده‌اند طاغوت یاور آنهاست
توضیح بسم الله
این سوره مثل همه سوره‌های دیگر به جز سوره برائت شروع می‌شود به نام خدا. علت این که سوره برائت با این جمله‌ی بزرگ شروع نمی‌شود به طور اجمال این است که بسم‌ا... حاکیست از رحمت و لطف و عنایت و آیات اول سوره بر برائت حاکی از خشم قهّاریت و انتقام برائت و بیزاری است لذا آن سوره با بسم‌ا... مناسبتی ندارد اگر در سیر تفسیر قرآن به آن سوره رسیدیم در این باره بیشتر صحبت خواهیم کرد. چرا سوره‌های قرآن و هر کاری در اسلام هر سخنی و هر حرکتی و ع
           ضد کافر: ربنا و لا تحملنا ما لا طاقة لنا به و اعف عنا واغفر لنا و ارحمنا  انت مولئنا فانصرنا علی القوم  الکافرون((94))

بر هر شیعه لازم است هر شب جمعه این سوره و سوره اعلی را بخواند و در نماز ظهر جمعه هم این سوره و منافقین را بخواند تا به شیوه رسول عمل کرده باشد هرکه صبح و شب این سوره را بخوانداز وسوسه شیطان ایمن شود
دیگه چی می خواستی گاگولی ؟
پیغمبری ساختم که مرده هایتان را زنده می کرد و هر مرضی داشتید شفا می داد
حال که او را کشتید بعد از پانصد سال
باید دچار رسول امی عربی شوید 
که با زور شمشیر 
آدمتان کند .
و اما بعد از تحمیل کلی رنج و سختی بعد از چندین سال در سوره بقره به حبیب خود فرمود :
(ای رسول ما) کافران را یکسان است که ایشان را بترسانی یا نترسانی، ایمان نخواهند آورد.

و اما او حبیب بود چون انتقام محبوب را می گرفت .
سیماى سوره‌ى آل عمران 
سوره آل عمران داراى دویست آیه است و آیات آن از یک نظام و هماهنگى خاصّى برخوردارند.این سوره در مدینه نازل شد و نزول آن زمانى بود که نداى دعوت اسلام در جهان آن روز بلند و دشمنان حساس و گوش‌به‌زنگ شده بودند. چنانکه در تفسیر المیزان آمده است،عدّه‌اى از مسیحیان منطقه‌ى نجران، براى شنیدن سخنان پیامبر
ادامه مطلب
روایت صحیح فوق که منسوب به امام صادق (ع) است ، در کتب متعدد تفسیری و روایی شیعه نقل شده است . 
روایت می گوید ، امام صادق (ع) در تفسیر آیه ی 26 بقره فرمود : قطعا خدا این مثل را برای امیرالمومنین (ع) زد پس پشه ، امیرالمونین (ع) است و بالاتر از پشه (خرمگس) رسول الله (ص) است !!!
إِنَّ اللَّهَ لَا یَسْتَحْیِی أَنْ یَضْرِبَ مَثَلًا مَا بَعُوضَةً فَمَا فَوْقَهَا ... (سوره بقره : 26)
خدا از این که پشه، و آنچه بالای اوست مثال بزند شرم نمی‌کند ...
در ادامه مطلب می تو
ابو بصیر گوید راجع به همین ایه سوره تحریم ایه 8 معنای  ان چیست  فرمود ان گناهی. استکه هر که در ان باز نکردد  عرضکردم کدامیک از ما هست که باز نگرد د عرضکردم  کدامیک از ما هست که باز نکردد فرمود ای ابامحمد همانا خداوند  از میان بنگانشدوست دارد انکس راکه در فتنه گناه واقع شود وبییارتوبه کند. ابن ابی عمیر از برخی از اصحاب  در حدیثی مرفوع که سندش بمعصوم رسد حدیت کردهکه فرمود خدای عزوجل بتوبه کنندگان سه خصلت داده استکه اگر یکیار انهارا بتمامی اهل ا
وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُوا لِی وَلْیُؤْمِنُوا بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَو هر گاه [ای پیامبر!] بندگانم از تو درباره ی من پرسش کنند، از جانب من [به آنها] بگو: «من [خداوند متعال] نزدیک [آنها] هستم، دعای دعا کننده را، به هنگامی که مرا می خواند، پاسخ می گویم، پس آنها باید دعوت مرا گردن نهند و به من ایمان بیاورند تا ارشاد و هدایت شوند.» سوره بقره آیه 186
-1 ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺍﻩ ﺯﻧﺪ، ﺪﺍﻡ ﺭﺍﻩ ﺮﻓﺘﺎﺭ ﺧﻄﺎ ﻭ ﺸﻤﺎﻧ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
-2 ﺑﺖﺮﺳﺘﺎﻥ، ﺑﺮﺍ ﺗﻮﺟﻪ ﺎﺭ ﺧﻮﺩ، ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻪ ﺴﺎﻧ ﻣُﻨﺘﺴﺐ ﻣﺮﺩﻧﺪ؟
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
-3 ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺣﺎﻤﺎﻥ ﺟﺎﻣﻌﻪ، ﺪﺍﻡ ﺭﺍﻩ ﻣﻌﻘﻮﻝﺗﺮ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
-4 ﺁﻪ 119 ﺳﻮﺭﻩ ﺗﻮﺑﻪ، ﺩﻭﺳﺘ ﺑﺎ ﻪ ﺴﺎﻧ ﺭﺍ ﺗﻮﺻﻪ ﻣﻨﺪ؟
1 ‏) ﺑﺎﺳﻮﺍﺩﺍﻥ
2 ‏) ﺭﺍ
سخت گیری ، اون هم از نوع نابجاش باعث می شه که آدم به خیلی چیزا دست پیدا نکنه یا حتی ممکنه یک سری چیزها رو از دست بده پس همیشه سعی کن تعادل داشته باشی تا خودت رو از یه سری چیزها محروم نکنی !
فرض کن به خودت قول دادی که روزی یک صفحه قرآن بخونی ، اما هر روز و هر روز می گذره و تو می بینی که بخاطر بی حوصلگی و تنبلی اصلا اقدامی نکردی .. اما مطمئنا لحظه هایی بوده که می تونستی برای چند ثانیه هم که شده گوشیت رو برداری و روزی تنها یک آیه از قرآن رو بخونی اما با س
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را مرتب بخواند به او فقر و دیوانگی  و بلیه نرسد و حق تعالی به عدد هرکه عبادت اصنام کرده و هرکه نکرده ده حسنه برایش نویسند اگر این سوره را بر پارچه نوشته و همراه کودک کنند از گریه و آفات حفظ شود
پیامبر اکرم (ص) هنگام رسیدن ​​​​​وقت نماز می فرمود: «بلال ما را با اعلام رسیدن وقت نماز آرام ساز» که «ألا بذکر اللّه تطمئن القلوب » آگاه باش که با یاد خدا دلها آرامش می یابد.«سوره رعد»

امام صادق(ع) می فرمود: « هرگاه برشما به علت فشار زندگی هموم وغموم وارد شد وضوگرفته، به مسجد درآیید و دو رکعت نماز کنید تا ناراحتی شما رفع شود، که خداوند می فرماید: «واستعینوا با لصّبروالصلوه إنّ اللّه مع الصابرین» «سوره بقره»

بسم الله الرحمن الرحیم

مال ها و زنان خود را به دز محکم خود در آورید با قرائت این سوره . یعنی هرکه این سوره را بخواند هرگز از اهل بیت او زنا واقع نشود تا از دنیا رود و چون بمیرد هفتاد هزار فرشته اورا تشیع کنند وبرایش استغفار نمایند . هرکه این سوره را بخواندحق تعالی به عدد هر مومن و مومنه که بوده تا قیامت ده حسنه برایش نویسند .هرکه آن را نوشته وزیر بالش خود نهد متحلم نشود واگر در طشت مسی آن را بشویند و آب را به چهار پای ناخوش دام دهند خوب شود .
وَأَقِیمُوا الصَّلَاةَ وَآتُوا الزَّکَاةَ وَمَا تُقَدِّمُوا لِأَنفُسِکُم مِّنْ خَیْرٍ تَجِدُوهُ عِندَ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ

و نماز را برپا دارید و زکات را ادا کنید؛ و هر کار خیری را برای خود از پیش می‌فرستید، آن را نزد خدا (در سرای دیگر) خواهید یافت؛ خداوند به اعمال شما بیناست.
                                                     جهت ایمنی از حوادث: آیه 129 سوره توبه((65))
بسم الله الرحمن الرحیم
این سوره را شریعه گویند ثواب قاری این سوره آن است که آتش دوزخ را هرگز نبیند و زفیر  وشهقیق جهنم را نشنود ودر افق اعلا رفیق سید انبیا باشد وهر که با خود دارد از هر چه بترسد ایمن شود واگر زیر سر نهد از شر جن محفوظ شود
در دوران بارداری، ختم سوره هایی از قرآن برای زیبا شدن فرزند درون شکم توصیه شده است، مانند: سوره یوسف، سوره یس، سوره محمد.
خوراکی های زیر را بخورید:
به
هلو
خربزه
پیازچه
انگور
سبزیجات
آناناس (صدای بچه را قشنگ می کند)
پرتقال (قد بچه را بلند می کند)
روغن زیتون (روزی یک قاشق )(پوست بچه را روشن می کند)
رازیانه و بادیان (برای داشتن نوزادی با چشمان زیبا )
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند آن شب منفصل در حفظ الله و امان اوست وهرکه در زوز بخواند در آن روز مکروهی به وی نرسد و آنقدر از خیر دنیا و آخرت به او عطا شود که بر دل کسی خطور نکرده و به آن آرزو نرسیده باشد اگر این سوره در پارچه سفید گذاشته و با خود نگه دارد از حشرات زمین و صدمه تیر و سنگ و آهن حفظ شود
«به نام خداوندِ نفوسِ زنده»
حتما تا به حال دیدین که تو مجالسِ ختم، سوره‌ی شمس تلاوت میشه دیگه؟!
سوره‌ی شمس با ۱۵ آیه تنها سوره‌ای از قرآن هستش که بیشترین قَسَم‌هارو به خودش اختصاص داده...
و سوره‌ای هست که نه تنها برای مرده‌ها نازل نشده بلکه برای زنده‌هاست تا حداقل این یک جمله رو درک کنن..."حاسِبوا قبل ان تحاسَبوا"
این سوره از ۲ قسمت تشکیل شده:
سیاق ( پاراگراف ) اول از آیه ۱ تا ۱۰
سیاق ( پاراگراف ) دوم از آیه ۱۱ تا ۱۵

ادامه مطلب
چند دستورالعمل از آیت الله کشمیری برای افزایش رزق و روزی:
1. خواندن سوره توحید هنگام ورود به خانه
2. زیاد خواندن سوره ذاریات
3. خواندن آیه 35 سوره نور به عدد 256
4. هر شب 115 مرتبه بگوید (یاعلی یاکافی)
5. ذکر ( یا قوی یا غنی یا ولی یا وفی ) به تعداد 1398 مرتبه
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را زیاد بخماند روز قیامت در جوار سید ابرار و ازواج اطهار او باشد اگر دختری در خانه مانده باشد این سوره را بر ورق پوست آهو نویسند ودر حلقه نهاده سر آن را محکم کرده در خانه دختر پنهان کنند او را شوهر پیدا شود و دیگر اینکه انا فتحنا را تا عزیزا حکیما با زعفران بر جامعه دختر نویسند و سوره کهیعص را بنویسند و بشویند و آبش را بر سر دختر ریزند مطلب ازدواج حاصل شود
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را بخواند حقتعالی به عدد هرکه تصدیق موسی و تکذیب او را کرده ده حسنه برایش نویسد وهیچ فرشته ای در آسمان و زمین نماند مگر روز قیامت برای او گواهی دهد که صادق و مصدق بوده است هرکه این سوره را بخواند حسناتش ناشمار باشد وهرکه آن را همراه شخص گریز پا کند از گریختن محفوظ بماند وهرکس درد جگر یا درد شکم داشته باشد بر خود این سوره را آویزد شفا یابد واگر درد مندی بشوید و بخورد شفا یابد
                                 لا اله الا الله سبحان رب الارض و السموات
بسم الله الرحمن الرحیم
اگر سوره غاشیه را بر عضوی که درد می کند بخوانید تسکین یابد هم چنین خواندن سوره ذاریات موثر
است  و سوره مجادله هم موثر است سوره تحریم را هم بخوانند بیمار آرام می شود
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکس این سوره را بخواند مثل این است که صدقه به هر وارث مستحقی داده باشد یا مثل ثواب کسی که از اسیری و بندگی فردی را آزاد کرده باشد در مشیت الله از کسانی باشد که گناهانش آمرزیده و حق سبحان از او خشنود شود هر جمعه که بخوانید از فشار قبر ایمن شوید اگر کسی چیزی گم کرده باشد در جای گمشدن آیه 58 سوره نساء یعنی : ان الله یامرکم .... را در آب بخواند و در آنجا بپاشد گمشده پیدا شود
بسم الله الرحمن الرحیم

ده آیه اول این سوره را هرکه دائم تلاوت کند به بهشت رود . اول و آخر این سوره از گنج های بهشت است هرکه به سه آیه از اول عمل کند و پند بگیرد وبه چهار آیه از آخر آن ناجی ورستگار شود هرکه این سوره را بخواند کار او را به سعادت ختم کند و هرکس جمعه بخواند با پیامبران مرسل در فردوس اعلا باشد هرکه بخواند ملائکه مقربین در روز قیامت او را بشارت دهند به روح و ریحان و در وقت آمدن ملک الموت به قبض روح او را مزده دهند به چیزی که چشم او بر آ
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را به جهت دوست داشتن آن بخواند در جنات پر نعمت از همراهان پیامبر باشد ودر چشم مردم در زندگی دنیا با هیبت باشد و در قیامت حساب او را بر وی آسان گرداند و هر پیامبری که اسم او در قران است در آن روز با وی مصاحفه کند و بر او سلام ده9د جهت بیماری یا فکر پریشان زیاد یا بی خوابی این سوره را با خود همراه کند از آنها خلاص شود
برای تدریس ترجمه‌ی سوره‌ها، مناسب است ساختار سوره توضیح داده شود تا دانشجویان با هدف و غرض سوره آشنایی پیدا کنند. به این صورت، با سوره ارتباط بیشتری پیدا می‌کنند، ان شاء الله.
فایل زیر، مقاله‌ی «بررسی ساختار سوره انسان و دسته بندی آیات آن» می‌تواند در کلاس مورد استفاده قرار بگیرد.
در این راستا، گفتارها و جلسات حجة الاسلام و المسلمین علی صبوحی نیز بسیار راهگشاست.
کتاب ۱۰۰۱ ختم مشکل گشا
کتاب هزار و یک ختم نمونه متن کتاب هزار و یک ختم جهت حفظ اموال از بدی:حضرت علی ابن الحسین (ع) فرمود : حضرت رسول (ص) فرمودند : هرکس چهار آیه از اول سوره ی بقره و آیت الکرسی را تا العلی العظیم یا دو آیه بعد از آن ، و سه آیه ی آخر سوره ی بقره را بخواند ، بدی در خود و در مالش نمی بیند ، ...
دریافت فایل
سوره والعصر را هر کس بخواند مقاومت او در برابر مشکلات زیاد می شود و در قیامت با اهل حق مهشور می شود((169)).
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند حقتعالی اورا از حوض کوثر آب دهد و در زیر درخت طوبی حضرت رسول برایش
حدیث گوید هرکه این سوره را بخواند از نهر های بهشتی سیراب شود و بعدد قربانی های که در اضحی
( روز عید قربان) شده اجر و ثواب دریابد اگر چهار پایی قولنج شده و افتاده سه بار در گوش راستش و
سه بار در گوش چپش این سوره را بخوانند بعد پای خو
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را سه بار بخواند حق تعالی او را بی حساب شفیع نماید . هرکه بخواند به عدد هر ابری که روی آسمان آمده و آید تا روز قیامت بر وی حسنه نویسند وروز قیامت از موقنان بع عهد الله باشد
جهت آبستن شدن آیه 30 این سوره را به حروف مقطعه ( ولو ان قرانا.....: و ل و ان ق ران ا....)
نوشته وبر پهلوی زن ببندند بعداز هم بستری حامله شود . هرکه این سوره را زیاد بخواند الله اورا به مصیبت صاعقه گرفتار ننماید  و بی حساب داخل بهشت شده و شفاعت اون د
پاسخ سوالات ۱۸مهر ۹۸
1 ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺭﺍﻩ ﺯﻧﺪ، ﺪﺍﻡ ﺭﺍﻩ ﺮﻓﺘﺎﺭ ﺧﻄﺎ ﻭ ﺸﻤﺎﻧ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
- 2 ﺑﺖﺮﺳﺘﺎﻥ، ﺑﺮﺍ ﺗﻮﺟﻪ ﺎﺭ ﺧﻮﺩ، ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻪ ﺴﺎﻧ ﻣُﻨﺘﺴﺐ ﻣﺮﺩﻧﺪ؟
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
- 3 ﺩﺭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﺣﺎﻤﺎﻥ ﺟﺎﻣﻌﻪ، ﺪﺍﻡ ﺭﺍﻩ ﻣﻌﻘﻮﻝﺗﺮ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
- 4 ﺁﻪ 119 ﺳﻮﺭﻩ ﺗﻮﺑﻪ، ﺩﻭﺳﺘ ﺑﺎ ﻪ ﺴﺎﻧ ﺭﺍ ﺗﻮﺻﻪ ﻣﻨﺪ؟
1 ‏)
پاسخ سوالات ۱۸مهر ۹۸
1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
1 ‏)
پاسخ سوالات ۱۸مهر ۹۸
1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
1 ‏)
                             دزد: اللهم اخافک ممن یخافک و اعوذ بک ممن تخافک یعلم ما بین ایدیهم و ما خلفهم((96))
هرکه این سوره را بخواند خود سوره شفیع او شود تا در قیامت اورا به بهشت برد هرکه بخواند از مرگ مفاجات ایمن شود و هرکس بخواند و نزد حاکم رود از شرش در امان باشد این سوره برا ی تلاوت کننده اش شاهد عدلی است نزد کسی که شهادتش را مجزی می داند
                                      لا اله اله الله سبحان العظیم العظم  الباقی
بسم الله الرحمن الرحیم
به جهت رفع درد مثانه این آیات را در وقت خواب سه مرتبه و بعد از بیدار شدن یک بار بخواند:

الم تعلم ان الله علی کل شی قدیر - الم تعلم ان الله له المک السموات و الارض و ما لکم من دون الله
من ولی و لا نصیر (106 و107 بقره)
برای رفع سنگ مثانه سوره انشراح را نوشته وبشوید و آب را بنوشد شفا یابد
  که شما را بدنیا تشویق مبکند بخدا سوگند اگر شما بهمان حالی که بان خودتان را  توصیف کردید میماندید هر اینه فرشتگان دست در دست شما.میگذاردند بدون وسیله روی اب راه میرفتید و اگر نبود که شما گناه میکنید سپس از خدا امرزش ان گناه را خواهیدهر اینه خداوندخلقی را میافربد تا گناه کنند و سپس ار خداامرزش خواهند و خداوند انها را بیامرزد و براستی مومن در گناه افتد یا بامتحان در گناه گرفتار شود و بسیار توبه کندایا نشنیده ای گفتار. خدای عزوجل که فرمایدو هم

آرامش واقعی در پرتو احترام حاصل می شود...
 احترام به خود :
و لاتلقوا بایدیکم الی التهلکه (بقره، 195)
احترام به پدر و مادر:
و بالوالدین احسانا(بقره 83)
احترام به خدا:
لاتعبدون الا الله(بقره، 83)
احترام به خلق خدا:
و قولو للناس حسنا( بقره، 83)
                                  سوره کافرون و سوره توحید را در موقع خواب بخوانند از شرک دور می شوند((171)).
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره رابخواند در قیامت آن سوره به سراغ او می آید تا برخی از درجه های بهشت را در
معرض دید او قرار دهد و آن سوره به شخص بگوید سلام بر تو آن شخص جواب می گوید بر تو باد سلام
تو کیستی؟ او گوید من فلان سوره هستم که مرا ضایع کردی و رها ساختی بدان که اگر پیوند با مرا
نبریده بودی تورا به این ردجه می رساندم
برخی قران

مثل کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق می کنند همانند بذری است که هفت خوشه برویاند و در هر خوشه یکصد دانه باشد .

هر دانه ای در هر زمینی هفت خوشه که در هر خوشه صد دانه باشد نمی رویاند 
بلکه باید دانه سالم ،زمین مستعد ،زمان مناسب ،و حفاظت کامل باشد . انفاق نیز همین طور است باید از مال حلال با قصد قربت بدون منت با شیوه نیکو و غیره باشد . 
انفاق تنها پاداش اخروی ندارد بر خلاف برخی ها که فکر می کنند جزای  کار نیک فقط در آخرت است .
قرآن کریم سوره
حفص بن غیاث گوید از حضرت صادق ع در باره گفتار خدای عزوجل پدسیدم که فرماید وماه رمضان که فرود شددر ان قران سوره بقره ایه 185 ا اینکه قران از اول تا اخر در در ظرف مدت بیست سال نازل شده حضرت صادق ع فرمود همه قران یکجا درماه رمضان بیت المعمورنازل شده سپس در طول بیست سال تدریجان نازل شد سپس پیغمبر ص فرمود صحف ابراهیم ع در شب اول ماه رمضان نازل شده و تورات در شب ششم ماه  رمضان نازل شد و انجیل در شب سیزدهم نازل شد و زبور در شب هیجدهم ما رمضان و قران در بی
               خواندن سوره والعصر برای از بین بردن اندوه و غم و حزن می باشد. اگر به تبدار بخواند خوب شود.((170))

بسم الله الرحمن الرحیم
این سوره ربع قران است هرکه این سوره را بخواند حقتعالی او را و پدر و مادر و تمام اولاد اورا بیامرزد و
اگر در لوح محفوظ شقی باشد اسم اورا از دیوان اشقیاء ( تبهکاران) محو کند ودر دیوان سعداء(خجسته)
بنویسد و تا زنده باشد شهید است و شهید بمیرد و شهید مبعوت شود در قران سوره ای نیست که
شیطان از این سوره دشمن تر داشته باش
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند شهید بمیرد و در قیامت حقتعالی او را با شهیدان محشور نماید در موقف با شهدا باشد هرکه این سوره را بخواند تا هشت روز از فتنه دجال ایمن باشد . اگرآیه آخر سوره را وقت خواب بخواند بالای سر او نوری تا مکه درخشان شود و ملائکه در میان آن نور بر وی صلوات فرستند تا از خواب برخیزد واگر درمکه این آیه را بخواند لمعات آن نور بر به بیت المعمور رسد ودر میان آن نور ملائکه بر وی صلوات فرستند تا بیدار شود . این آیه را ک
سوره‌های قرآن کریم دارای ویژگی های مشترک زیر هستند:1/ در هر سوره جریان حق و باطل از وجهی تبیین شده.2/ موضوع هر سوره انسان است و بقیه مسائل برای رشد انسان مطرح می‌شود.3/ در پس زمینه و یا متن هر سوره از انسانهای هدایت‌یافته و انسانهایی گمراه و هادیانی الهی سخن گفته است.4/هر سوره ما را به اسمی از اسماء خداوند نزدیک می‌کند.
اخوت: روشهای تدبر قرآن به قرآن ج5سوال: مگر مبنای تفسیر قرآن به قرآن در مقدمه المیزان این نبود که تمام چارچوبهای ذهنی و ایسمی را
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
 اهل سقیفه
جمعیت و تعداد بیشترشان را دلیل بر حقانیت شان میدانند و تعداد کم شیعیان را دلیل بر باطل بودنشان
به همین دلیل عبدالحمید مولوی بعضی از اهل سقیفه دستور زادو ولد حداکثری اهل سقیفه را صادر نمود و در حالی که مسئولان مردم را از داشتن دو بچه بیشتر منع میکردند 
اهل سقیفه که منافقانه خود را پیرو اوالامر میدانند باتشویق عربستان به زاد و ولد پرداختند که کمترین جمعیت خانوادگی ایشان هش
یکی از آیاتی که بر سر استثنایی بودن آن و الحاقش به سوره مزمل بحث است، آیه اخر سوره است. خلاصه به عرض برسانم تاکنون که 59 سوره از قرآن کریم به تزتیب نزول توسط استاد بهجت پور تفسیر شده است، تنها مورد قطعی استثنایی بودن آیات قرآن، همین آیه است.
با هم جایگاه این آیه را در نزول بررسی می کنیم
جایگاه آیه
 آیه‌ی آخر سوره آیه ای استثنایی است که به دستور پیامبر اکرم …به سوره ملحق شده است؛ البته در مورد زمان نزول و الحاق آن، اختلاف است و از هشت ماه تا یک یا
سوالات مسابقه درسهایی از قرآن۹۸.۷.۱۸

1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
-4 ﺁﻪ 119 ﺳﻮﺭﻩ ﺗﻮﺑﻪ، ﺩﻭﺳﺘ ﺑﺎ ﻪ ﺴﺎﻧ ﺭﺍ

1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ

1 ‏) ﺭﺍﻩ ﺧﻮﺩ
2 ‏) ﺭﺍﻩ ﺩﺮﺍﻥ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
1 ‏) ﻧﺎﺎﻥ
2 ‏) ﺩﺍﻧﺸﻤﻨﺪﺍﻥ
3 ‏) ﺣﺎﻤﺎﻥ
1 ‏) ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻮﺭﻭﺛ
2 ‏) ﺭﺃ ﺍﺜﺮﺖ
3 ‏) ﻧﻈﺮ ﺍﻗﻠﺖ
وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ ۗ وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ (سوره مبارکه بقره ایه 155)
و البته شما را به پاره‌ای از سختی‌ها چون ترس و گرسنگی و نقصان اموال و نفوس و آفات زراعت بیازماییم، و صابران را بشارت و مژده بده.
ادامه مطلب

سبحانک یا ملک تعالیت یا مالک
بسم الله الرحمن الرحیم
 در این ماه هر وقت که خواستی چهار رکعت نماز که در رکعت اول حمدو 25 بارآیة الکرسی و 25 قدر و
در رکعت دوم حمد و سوره تکاثر وو 25 بار سوره توحید ودر رکعت سوم حمد و کافرون و 25 بار سوره فلق
و در درکعت چهارم بعد از حمد سوره نصر و 25 بار سوره ناس خوانده شود ( دو تا دو رکعتی باشد)
و بعد از نماز هفتاد بار سبحان الله و الحمد الله و لا اله الا الله و الله ا
قران در موارد متعددی به پیامبر و مسلمانان امر به نمازخواندن (اقامه صلاه) کرده‌است. از جمله در سوره بقره آیه ۱۱۰، گفته است: وَأَقِیمُواْ الصَّلاَةَ وَآتُواْ الزَّکَاةَ وَمَا تُقَدِّمُواْ لأَنفُسِکُم مِّنْ خَیْرٍ تَجِدُوهُ عِندَ اللّهِ إِنَّ اللّهَ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ.
و نماز را به پا دارید و زکات را بدهید و هر گونه نیکی که برای خویش از پیش فرستید آن را نزد خدا باز خواهید یافت آری خدا به آنچه می‌کنید بیناست.
ویا در سوره ابراهیم آیه ۳
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
دو نفر با هم صحبت میکردند؛ دو نفری که خیلی با هم فرق داشتند؛ یکی خدا بود و یکی بنده. خدا می گفت و بنده خیره خیره نگاه می کرد. ۲۸۶آیه طول کشید، چشم هایش گرم شد و چرت کوتاهی زد. بیدار که شد ابلیس با طعنه به او گفت: کجا رفتی؟
بنده اولش هاج و واج نگاه کرد. بعدش احساس کرد می تواند با همین بهانه با خدا حرف بزند و خنده خنده گریه کند...
 خدا گفت خیالت راحت من حی قیومم اون موقع که تو چرت می زنی م
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند نمیرد تا قائم آل محمد را درک کند و از یاوران وی شود هرکه بخواند دلش نرم شود نسبت به پدر ومادر و الله او را دو قنطار مزد در بهشت دهد که هر قنطار 1200 اوقیه می باشد وهر اوقیه از دنیا و هرچه در  آن است بهتر باشد . برای هر مشکلی هفت بار پشت سرهم این سوره را خواند مهم او بی فاصله کفایت شود
در دوران بارداری، ختم سوره هایی از قرآن برای زیبا شدن فرزند درون شکم توصیه شده است، مانند: سوره یوسف، سوره یس، سوره محمد.
خوراکی های زیر را بخورید:
به
هلو
خربزه
پیازچه
انگور
سبزیجات
آناناس (صدای بچه را قشنگ می کند)
پرتقال (قد بچه را بلند می کند)
روغن زیتون (روزی یک قاشق )(پوست بچه را روشن می کند)
رازیانه و بادیان (برای داشتن نوزادی با چشمان زیبا )

ادامه مطلب
سوره های سفارش شده قرآن کریم بعد از نمازهای یومیه

بعد از نماز صبح : سوره مبارکه " یس " ** سی و ششمین 36 سوره قرآن - صفحه 440 کتابت ع ط

بعد از نماز ظهر : سوره مبارکه " نباء " ** هفتاد و هشتمین سوره قرآن کریم - صفحه 582 کتابت ع ط
بعد از نماز عصر : سوره مبارکه " فتح " ** چهل و هشتمین 48 سوره قرآن کریم - صفحه 511 کتابت ع ط
بعد از نمازمغرب : سوره مبارکه " واقعه " ** پنجاه و ششمین سوره قرآن کریم - صفحه 534 کتابت ع ط
بعد از نماز عشاء : سوره مبارکه " ملک " ** شصت و هفتمین سوره قرآن
به چند روش می توان نماز آیات را به‌جا آورد:
روش اوّل: بعد از نیت و تکبیرة‌الاحرام، حمد و سوره خوانده شود و به رکوع برود، سپس سر از رکوع برداشته و دوباره حمد و سوره را بخواند و به رکوع رود، و باز سر از رکوع بردارد، و حمد و سوره بخواند و به رکوع رود، و سپس سر از رکوع بردارد، و همین‌طور ادامه دهد، تا یک رکعت پنج رکوعی که قبل از هر رکوعی حمد و سوره خوانده است انجام دهد، سپس به سجده رفته و دو سجده نماید، و بعد برای رکعت دوم قیام کند، و مانند رکعت اول
شصت و شش سوال و جواب قرآنی
1ـ تعداد سوره های قرآن؟ 114  تعداد جزء های قرآن؟ 30
3ـ طولانی ترین سوره قرآن کدام است؟ دومین سوره؟ بقره.
4ـ‌ کوتاهترین سوره قرآن کدام است؟ صدوهشتمین سوره؟ کوثر.
5ـ طولانی‌ترین آیه قرآن کدام است؟ آیة 280 سوره بقره
6ـ بهترین شب که قرآن به آن اشاره کرده است؟ شب قدر.
7ـ بهترین ماه که در قرآن ذکر شده است؟ ماه رمضان.
8ـ بزرگترین حیوان که در قرآن آمده است؟ فیل.
9ـ کوچکترین حیوان که در قرآن آمده است؟ پشه.
10ـ قلب قرآن یا ریحانة القرآن
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه
سوره کوثر در شأن فاطمه است، اگر برای ابابکر پدری عایشه افتخار است برای خدیجه مادری فاطمه افتخاری بزرگتر است.
عایشه مانند دشمنان پیامبر ابتر ماند
و خدیجه طبق وعده خدا در سوره کوثر نسلی جاودانه یافت.
براستی سوره کوثر شأن فاطمه و خدیجه است و ننگ عایشه ،اگر آیات سوره تحریم را دقیق بخوانید و به تفاسیر اهل سقیفه در صحاح سته مراجعه کنید،اسرار بیشتری از سوره کوثر را متوجه خواهید شد...
اللهم عجل لو
برای اینکه بتونم به صبوری و تدریج برگردم، لازمه که یک کاری رو شروع کنم که مجبور باشم هر روز و بدون عجله برای رسیدن به آخرش، انجام بدم.
از بچگی توی قران خوندن با دوتا مسئله رو به رو بودم.
اول اینکه اولین سوره قران بقره بود. و چون شروع میکرم به خوندن هرچی میخوندم تموم نمیشد، اعصابم خرد میشد که چرا به آخرش نمیرسه، تا برم سوره بعدی و دوم اینکه ؛ دوست نداشتم زمان طولانی، طول بکشه تا یه دور کامل قران رو بخونم. میخواستم سریع برسم جز آخر و یه دور خونده ب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها